Drożdże na przedwiosenną, ale nie tylko taką, 40 dniową kurację, powinny doskonale się sprawdzić. Skończę ją akurat wtedy gdy będą pierwsze wiosenne, naturalne witaminy z ogrodu.

 

 

 

Drożdże są źródłem :

  •  łatwo przyswajalnego białka, zawierają witaminę H , która przywraca włosom sprężystość, a także hamuje siwienie i wypadanie włosów.

 

  •  kwasu pantotenowego , a objawami jego niedoboru są zaburzenia układu nerwowego, omdlenia, wypadanie włosów, przedwczesna siwizna, łysienie, zmiany skórne i obstrukcja.

 

  •  cynku jest niezbędnego do prawidłowego metabolizmu glukozy i poziomu cukru we krwi co jest istotne dla diabetyków, osób z zaćmą, zwyrodnieniem plamki żółtej. Jest też skuteczny w gojeniu uszkodzonych tkanek i w leczeniu trądziku

 

  •  selenu odpowiadającego za wymiatanie wszystkich wolnych rodników, ale także łagodzących objawy stwardnienia rozsianego. Z badań wynika iż regulują pracę wątroby i trzustki.

 

Pomagają także w okresach przemęczenia. Bardzo korzystnie oddziałują na system nerwowy, łagodząc objawy stresu i psychicznego wyczerpania. Jak podaje autor, przeprowadzono wiele eksperymentów, podając drożdże osobom z poważnymi dolegliwościami psychicznymi. Nawet w takiej chorobie, jak schizofrenia, były zaskakująco pozytywne rezultaty.

 

Kolejne efekty po stosowaniu kuracji drożdżowej zauważano przy leczeniu nadwagi, migreny, przeciwdziałaniu miażdżycy.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przeprowadzili badanie drogich, włoskich preparatów zawierających wyciąg z drożdży i przeznaczonych do zapobiegania rozstępom. U wszystkich pacjentek zaobserwowano znaczny wzrost elastyczności skóry. Średnia redukcja szerokości tych zmian wynosiła 1 mm, a średnie zmniejszenie ich długości wyniosło 8,33 cm. Ponadto zanotowano średni wzrost nawilżenia skóry, która była poddana zabiegom o 8,4%, a natłuszczenia o 19,4%. W przypadku świeżych rozstępów efekty były o wiele lepsze. Nastąpiła znaczna redukcja zmian i poprawa kondycji skóry.

 

Sposób stosowania

 

Maseczka na twarz lub rozstępy

 

Jednym z najprostszych zastosowań jest połączenie drożdży piekarniczych z ciepłym mlekiem lub płynnym miodem. W przypadku cery suchej można dodać niewielką ilość oliwy z oliwek.

 

Napój drożdżowy

 

3 – 5 dekagram zalewamy wrzątkiem. Pijemy nie dłużej niż czterdzieści dni, przy czym po pięciu dniach terapii należy przerwać ją na osiem – dziesięć dni.

 

Na podstawie :Właściwości lecznicze i kosmetologiczne drożdży piekarniczych, Bożena Muszyńska, Mirosław Malec, Katarzyna Sułkowska-Ziaja, Katedra i Zakład Botaniki Farmaceutycznej, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, Kraków

 Borgis - Postępy Fitoterapii 1/2013, s. 54-62

 

cały artykuł tu: http://www.czytelniamedyczna.pl/4339,wlasciwosci-lecznicze-i-kosmetologiczne-drozdzy-piekarniczych-saccharomyces-cere.html