Arboretum w Rogowie to wyjątkowo piękne miejsce, szczególnie jesienią. Ale od naszej ostatniej tutaj wizyty, sporo się zmieniło.  Niektóre z pomysłów nas rozbawiły, inne wydają się do wykorzystania także w naszym ogrodzie.

 

INSPIRACJA PIERWSZA: DZIURKA

To drewniane dzieło w rogowskim alpinarium, zawieszone na cienkiej, a solidnej lince, autor zatytułował "Dziurka" . Biorąc pod uwagę, że jest ono na jednej ze ścieżek dydaktycznych, gdzie wędrują całe wycieczki dzieciaczków, pomysł odważny. Ale może to tylko nasze kosmate skojarzenia?

 

 

INSPIRACJA DRUGA: DOMEK DLA KACZEK

Fantastyczna sceneria. Nie wiem, czy z tego domku faktycznie kaczki korzystają, ale całkiem możliwe, bo pływają po stawie. Taki domek chyba i my zbudujemy, tyle że nasz staw jest nieco mały, a więc domek mógłby stanąć przy stawie.

 

 

INSPIRACJA TRZECIA: PIEŃ

Na co wykorzystać stary, pusty w środku pień? Rozwiązanie z Rogowa bardzo nam się podoba. Jest to kwietnik wertykalny, ale niższe otwory równie dobrze mogą być domkami dla sikorek.

 

 

INSPIRACJA CZWARTA: LEŻANKA DLA ZAKOCHANYCH

Podwójna leżanka... dla zakochanych. Odważne i zabawne rozwiązanie z podwójnym legowiskiem, ale zaskakująco połączonym. Gdyby to było tradycyjne łoże z dwoma przylegającymi miejscami wówczas bryła byłaby zapewne przytłaczające. Teraz zyskało lekkość, za cenę pewnej frywolności .

 

 fot. sabina zając