Od godz. 15 w sobotę zaczyna się wpływ Wodnika

 który potrwa aż do poniedziałku do godz. 14.

W ogrodzie to czas przeznaczony na pielęgnację kwiatów

 Księżyc jest Wstępujący

 W niedzielę Pełnia 

 której  wpływ możemy odczuwać już od soboty i aż do końca poniedziałku. W czasie wilgotnej Pełni można sadzić chociaż Księżyc jest Wstępujący.

 

'W diecie należy zwrócić uwagę na tłuszcze, które w tym okresie nie są zalecane, ale także warto w te dni wesprzeć pracę gruczołów.

Warto zainteresować się likopenem, który jest naturalnym przeciwutleniaczem chroniącym przed chorobami układu krwionośnego a także nowotworami. Najwięcej, z tanich produktów, znajdziemy go teraz w arbuzach, a w drugiej kolejności w pomidorach. W świeżych jest go od 3 mg w 10 dekagramach owocu. W arbuzie o 1 mg więcej. Ale już w koncentracie pomidorowym może go być od 8 do nawet 40 mg, a w sokach do 7 mg. Do tego jeżeli podany pomidory z oliwą, likopen będzie znacznie lepiej przez nas przyswajany. Dlatego najlepiej jeść pomidory przetworzone. Sen sam sok pomidorowy podgrzany z niewielką ilością oliwy lub masła powoduje, że przyswoimy nawet trzy razy więcej tego pożytecznego związku.

 

Likopen z arbuzów wymiata wolne rodniki i chroni nas przed licznymi chorobami.

 

Likopen jest naturalnym przeciwutleniaczem zapobiegającym powstawaniu wolnych rodników. Dzięki czemu zmniejszamy ryzyko powstania takich chorób jak: miażdżycy, niedokrwienia serca, zawału, udaru, artretyzmu czy cukrzycy, a także zaćmy. Likopen obniża poziom cholesterolu. Przypuszcza się, że ma też właściwości przeciwnowotworowe.

 

Ile tego likopenu musimy zjeść, by były widoczne takie efekty? Około 60 mg dziennie. To aż 2 kilogramy świeżych pomidorów, ale tylko litr soku, lub 20 dekagram koncentratu, a rezultaty powinny być już po miesięcznej kuracji. A teraz możemy jeszcze, tak by nam się nie znudziło, zajadać arbuzem kupowanym za niewielkie pieniądze. Dwa kilogramy dziennie wystarczy... to nie jest duży wydatek. A myśl, że objadanie się arbuzem nie tylko nie utuczy a jeszcze wzmocni serce powoduje, że apetyt na arbuzy rośnie. Smacznego.