Leczenie zapachem kwiatów, nacieranie się uzyskanymi z nich ekstraktami nie ma pozornie nic wspólnego z biodynamiką. Jest jednak jedną z niekonwencjonalnych, a naturalnych metod terapii. Włączenie jej w ryt kosmicznych oddziaływań wydaje się logiczne.

Pan doktor od kwiatów

Dr Edward Bach (1886-1936) przeżył dokładnie pięćdziesiąt lat, by umrzeć we śnie na zawał serca. To wydaje się mało jak na lekarza, który nie umiał pomóc samemu sobie. Ale jeżeli weźmie się pod uwagę, że opracowana przez niego wyjątkowa metoda leczeniem kwiatami stała się słynna i praktykowana w calym świecie, bo być może żył tak długo by zdążyć wypełnić zadanie życia. Zmarł gdy zakończył dzieło swojego życia: publikację o 38 ekstraktach kwiatowych stanowiących dziś podstawę pracy klinik na całym świecie.

Edward Bach, wykształcenia lekarz, bakteriolog, szybko i porzucił konwencjonalne leczenie na co wpływ miała groźna choroba na jaką zapadł gdy miał 31 lat. Lekarze ponoć dawali mu wówczas zaledwie trzy miesiące życia. A jednak przeżył dłużej i zajął się homeopatią.

Mając 44 lata porzuciła pracę w klinice i zajął się swoimi badaniami dotyczącymi leczniczych właściwości kwiatów. Przez sześć lat opracował metody leczenia 38 ekstraktami z najlepiej przez siebie zbadanych roślin. Opublikował książkę zbierającą zgromadzoną wiedzę i niespodziewanie umarł na zawal serca, we śnie.

Ciało boli od duszy ?

Podstawą jego teorii i praktyki jest przekonanie, że źródłem chorób somatycznych są dolegliwości związane z psychiką, emocjami. Nie odrzucał klasycznej, konwencjonalnej medycyny leczącej skutki i objawy. Dążył jednak do tego, by przede wszystkim usunąć przyczynę choroby. Likwidując źródło, uruchamiał naturalne mechanizmy istniejące w organizmie zwalczające późniejsze objawy choroby.

Zrób to sam

Na całym świecie, także w Polsce istnieją ośrodki specjalizujące się w wykorzystywaniu metod doktora Bacha w terapii zapachami. Można jednak zacząć samemu eksperymentować sprawdzając skuteczność opisanych przez niego środków.

SPOSOBY PRZYGOTOWANIA ESENCJI LECZNICZYCH

  • Kwiaty zbieramy wcześnie rano, w słoneczny dzień używając rękawiczek.
  • Kwiaty układamy w szklanym, przezroczystym naczyniu wypełnionym wodą, najlepiej studzienną.
  • Słoik ustawiamy na słońcu na około 4-5 godzin albo kwiaty zalane wodą gotujemy przez pół godziny i wystudzamy.
  • Zlewamy wodę i mieszamy pół na pół z gliceryną lub 40 procentową czystą wódką.
  • Przechowujemy w ciemnych butelkach.

Sposób używania:

Esencję wstrząsamy sto razy. Rozcieńczamy w 10 procentowym alkoholu (do 1 części wódki 40 procentowej dodajemy 3 części wody) w proporcjach:

  • Jedna kropla esencji na łyżeczkę mieszaniny wody i wódki – pierwsza dawka
  • Jedna kropla esencji na 100 gram mieszaniny – druga dawka
  • Dwie krople esencji na 20 gram mieszaniny = do stałego stosowania.

Dawkowanie:

 4 krople na język – 2-4 razy dziennie 

lub 10 kropel na szklankę wody wypijaną w ciągu jednego dnia.